KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769383
*
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 20:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 19:32:26
1
300 kr
6/11 19:59:27
2
350 kr
6/11 20:02:33
1
400 kr
6/11 20:03:14
2
600 kr
6/11 20:04:37
1
500 kr
6/11 20:04:37
2
600 kr (Budbetjänt)
6/11 20:06:17
1
700 kr
6/11 20:06:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 19:32:26 | 1 | 300 kr |
6/11 19:59:27 | 2 | 350 kr |
6/11 20:02:33 | 1 | 400 kr |
6/11 20:03:14 | 2 | 600 kr |
6/11 20:04:37 | 1 | 500 kr |
6/11 20:04:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:06:17 | 1 | 700 kr |
6/11 20:06:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30